Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 27 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bağlantı ve Performans sorunları

acemi
    Fraksiyon
    Dok İmparatorluğu
    Tecrübe Puanı
    9

Exclamation Bağlantı ve Performans sorunları

Bağlantı sorunları veya oyun içerisinde iletişim hızından kaynaklı gecikme yaşandığına dair şikayetler almış bulunmaktayız. Size yardımcı olabilmemiz için, aşağıda adımları izlemeniz gerekmektedir.

1. Sorun hakkında basit ve kısa bir açıklama.
    a. Bağlantı sorunu sıklığı,
    b. Günün hangi saatinde sorunun yaşandığı,
    c. Oyun modu.
    2. Bulunduğunuz şehir,
    3. İnternet sağlayıcı firmanız,
    4. İnternet bağlantı türünüz (ADSL, Yerel Bağlantı, Kablosuz, diğer),
    5. İnternet bağlantı hızınız,
    6. enpwcheck.zip dosyasını indiriniz,
    7. dxdiag.txt dosyasını kaydediniz,

enpwcheck.zip dosyası ile yapmanız gerekenler:

• Dosyanın içeriğini winrar veya 7zip benzeri bir program kullanarak C:\PWTest benzeri bir dosya altına çıkartınız,
    • pwcheck.cmd isimli minik programı çalıştırınız (Admin veya Süper kullanıcı haklarına sahip olmanız ve bu modda çalıştırmanız gerekmektedir),
    • Programın bitmesini bekleyiniz. İşlem 15 dakika kadar sürebilmekte. Program sonucu alınmadan ve gerekli dosyalar yaratılmadan size yardımcı olamayız,
    • Programın bulunduğu dosyada sisteminize bağlı olarak çıkan dosyaları mesajınıza ekleyin (Dosya isimleri: DXDIAG.txt, DXDIAG64.txt ve NETREPORT.txt).
    Programı kullanmadan sadece performans sorunları için dxdiag.txt yaratılması:
    • Windows başlangıç butonunu tıklayınız,
    • Sürümünüze bağlı olarak;
    o Windows XP: Run/Çalıştır işlemini kullanarak,
    o Windows 7/8: Başlat çubuğuna direkt olarak,
     “dxdiag” yazınız ve çalıştırınız,
    • Açılan pencerede işlem süresinin bitmesini bekleyiniz, süreci aşağıdaki dolan çubuk üzerinden takip edebilirsiniz,
    • İşlem bittikten sonra “Save All Information” veya “Tüm Bilgileri Kaydet” tuşuna basarak masa üstüne kaydediniz,
    • Kaydetmiş olduğunuz dxdiag.txt dosyasını mesajınıza ekleyiniz.

Yukardaki belirtilen bilgiler olmadan size yardımcı olmamız olanaksızdır.

Bu konuda ki sorunlarınızı aynı şablon ile destek@plaython.com adresine gönderebilir veya bu ileti altına ekleye bilirsiniz.

pwcheck.rar

Sorunları çözmekteki yardımlarınız için teşekkür ederiz.
    Konu battle_lamb tarafından (09-16-2014 Saat 12:44 PM ) değiştirilmiştir.

acemi
    Fraksiyon
    Dok İmparatorluğu
    Tecrübe Puanı
    11
    Benim sıkıntım internet problemleri yaşıyabiliyorum ve hergün mutlaka 1 ya da 2 savaşım iptal oluyor, çünkü oyuna geri girerken "Oyun Bağlantı Hatası" veriyor ve reyting yetenek herşey yanıyor. 3 update oldu hala düzelmedi. Tabi 4. Dünya ülkesi (Biz 3.ysek eğer) olduğu için tek dertleri yeni kahraman yetenek bahçesi, yani para para para... Hiç umurlarında değil. Bir daha 2 olmaz o diyarlardan bir oyuna emek vermek. Yazık 2 yıl !!! Kaldı ki bir de global birleşme yaptılar tam saçma oldu. Kiril - Latin dil diye ayırırlarsa belki oyun eski günlerine döner... Teşekkürler...

acemi
    Fraksiyon
    Dok İmparatorluğu
    Tecrübe Puanı
    10
    İyi güzel problemlerle ilgileniyorsunuz ama yinede çözümleriniz karışık ayrıca arkadaşımın dediğine pek katılmıyorum update ile yavaş yavaş düzelmeler oluyor gibi ilk başta günde 3 oyuna girsem 2sinden atılıyordum sistem ayarlarınızı düşüğe alın diyordu şimdiyse en azından kopmalar ve yavaşlamalar olmasına rağmen oyunadan atılmıyorum umarım zamanla bu sorunların tamamen çözüleceğine inanıyorum

savaşçı DeAtH hİgH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fraksiyon
    Dok İmparatorluğu
    Tecrübe Puanı
    11
    Alıntı Prometheu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi güzel problemlerle ilgileniyorsunuz ama yinede çözümleriniz karışık ayrıca arkadaşımın dediğine pek katılmıyorum update ile yavaş yavaş düzelmeler oluyor gibi ilk başta günde 3 oyuna girsem 2sinden atılıyordum sistem ayarlarınızı düşüğe alın diyordu şimdiyse en azından kopmalar ve yavaşlamalar olmasına rağmen oyunadan atılmıyorum umarım zamanla bu sorunların tamamen çözüleceğine inanıyorum
    Acaba ekran kartı fan anakart v.s kontrol eder misiniz?
    ''Gerçekte cesur olan kişi asla ilk saldırıyı yapmaz,ama gerekirse rakibin işini o bitirir''

acemi
    Fraksiyon
    Dok İmparatorluğu
    Tecrübe Puanı
    7
    Oyunda surkli baglantim kopuyor. İnternetin gitmesiyle falan alakasi yok bu sizin sunucularinizla alakali. TR icin sadece Turklerin bulundugu bir server acma ihtimaliniz var mi ?

gezgin
    Fraksiyon
    Adornia Krallığı
    Tecrübe Puanı
    9
    Alıntı aLbaTr0s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TR icin sadece Turklerin bulundugu bir server acma ihtimaliniz var mi ?
    Böyle birşey vardı ama bu çıktıkdan sonra arkadaşım askere gitti bitirdi geldi yakında nişanlısıyla dügün yapacak hala yakında yazıyor sayfada http://www.plaython.com/

acemi Velvet Velour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fraksiyon
    Dok İmparatorluğu
    Tecrübe Puanı
    9
    Bir ara denemişlerdi öyle bir şey, her maç için 45 dakika arama yapıyordu. Çok sayıda oyuncu olmazsa Türkiye'den, Türk server'ı olmasının da bir anlamı olmaz. Şu an bile albay/general maçları için en az 10 dakika arama yapıyor sistem, ayrı bir server olursa düşünemiyorum hâlini oyunun.

Arkadaşına da mutluluklar, Allah bir yastıkta kocatsın. (:

acemi
    Fraksiyon
    Adornia Krallığı
    Tecrübe Puanı
    0
    benim oyun içerisinde önce normal olarak oynuyorum sonra bir yere tıkladığım zamna 3-4 saniye sonra hareketlenmeye başlıyor?

---------- Post added at 07:00 AM ---------- Previous post was at 06:48 AM ----------

dxdiag [/x outfile] [/t outfile] [/whqn /whwlff]
    /x outfile - silently save XML infomation to < outfile > and quit
    /t outfile - silently save txt information to < outfile > and quit
    /whqln - allow dxdiag to check for WHQL digital signatures
    /whqlff - do not allow dxdiag to check for WHQL digital signatures
    Note: Checking for WHQL digital sig natures may connect via internet to update WHQL certificates.

acemi
    Fraksiyon
    Adornia Krallığı
    Tecrübe Puanı
    0
    şimdi benim anlamadığım bi konu var nedense bu senin söylediğin sorunlar bendede oluyor fakat saat 18 den sonra bunca reklam bun altın üzerine kurulu bi oyunda neden kimse ilgilenmezde sadece plyerden bunlar istenir anlamış değilim oynunuzu biraz kuvvetlendirseniz nası olur sayın yöneticiler artık gna gelmeye başladı ii ce kopmayamı yanarsın lagamı sadece bende mi oluyor yoksa

Fraksiyon
    Dok İmparatorluğu
    Tecrübe Puanı
    11
    Sadece sana değil hepimize oluyor. Ekran kartını daha yeni güncellememe rağmen. Ayrıca son güncellemeden sonra internetim de zırtbırt kesiliyor. Şu FPS ve internet sorununu bi giderseler yeter
    ''Gerçekte cesur olan kişi asla ilk saldırıyı yapmaz,ama gerekirse rakibin işini o bitirir''

acemi
    Fraksiyon
    Adornia Krallığı
    Tecrübe Puanı
    0
    kardeşim 12mb ile bağlanıyorum herşey mükemmelken birden donmalar başlıyo yetmezmiş gibi bide kopma hatası veri bölyle saçmalık olurmu alttan radyo çalıyo sorun yok ama bizim oyun net koptu die işaret çıkarmazmı işte o çileden çıkarıyor adamı peki bizim yöneci dediğim GM arkadaşlar ne yapıyo (valla hiç görmedim) bilen varmı bi açıklama yapan varmı oda yok galiba

gezgin
    Fraksiyon
    Adornia Krallığı
    Tecrübe Puanı
    9
    Herkese oluyor evet. Oyundan düşüyorsun bağlantı koptu falan diyor.. (üstelik hep güzel maçlarda gider) bende gerçekten net gidiyo zannederdim. Bu sıralar başka oyun oynuyorum şimdi farkettim. Kopma mopma yok. Oyunla alakalı bir problem sanırım.

Dikkat ederseniz' Raidcall kullanıyorsanız onada bakın bağlantı koptu diyor oyundan düşüyorsunuz ama raidcall sapa sağlam duruyor arkadaşlarınla konuşuyorsun gene. Sıkıntı oyundan kaynaklı.

donma'lar performans sorunları her zaman %90 senin sisteminle alakalıdır. Ekran kartı, ram vs vs.. bilgin olsun

Fraksiyon
    Dok İmparatorluğu
    Tecrübe Puanı
    11
    ibodala senin sistemini merak ettim gerçekten oyun arızalı olsa bile girebiliyorsun.Ben de PW'yi bıraltım.Başka oyun oynuyorum son 1 haftadır.Ayrıca bu sorun benim netten kaynaklı.1 hafta önceye kadar bi sorun yoktu.2 ay sonra sözleşmesi bitiyor diye durdurdular herhalde TTNET alacam bu nedir ya

---------- Post added at 01:47 PM ---------- Previous post was at 01:45 PM ----------

Alıntı ibodala Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böyle birşey vardı ama bu çıktıkdan sonra arkadaşım askere gitti bitirdi geldi yakında nişanlısıyla dügün yapacak hala yakında yazıyor sayfada http://www.plaython.com/
    Ben plaython.com ne zaman açılır diye sordum bu konuyla ilgili size bilgi vermemiz mümkün değil dediler

acemi
    Fraksiyon
    Dok İmparatorluğu
    Tecrübe Puanı
    0
    Sunucu yanıt hatası alıyorum ekran görüntüsüde gönderiyorum sebep nedir başka acc ye giriş yapıyor kendi acc me girmiyor.
      Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  ekran görüntüsü.jpg
Görüntüleme: 128
Büyüklüğü:  121,5 KB (Kilobyte)

Fraksiyon
    Dok İmparatorluğu
    Tecrübe Puanı
    11
    Alıntı Lady Tysche Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sunucu yanıt hatası alıyorum ekran görüntüsüde gönderiyorum sebep nedir başka acc ye giriş yapıyor kendi acc me girmiyor.
      Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  ekran görüntüsü.jpg
Görüntüleme: 128
Büyüklüğü:  121,5 KB (Kilobyte)
    Merhaba,

Biraz önce oyuna birçok arkadaşımız giremiyordu.Galiba rusyadaki ana sunucu arızalandı.Yavaş yavaş düzelmeye başladı sorun.Eminim düzelicektir.Artık herkes girmeye başladı Birazdan siz de girebilirsiniz.

İYİ GÜNLER...

acemi
    Fraksiyon
    Adornia Krallığı
    Tecrübe Puanı
    0
    sunucuyla bağlantı kurulamıyor hatası alıyorum 3 saattir sürekli deniyorum hala giremedim sorununun nedenı nedır?

Fraksiyon
    Dok İmparatorluğu
    Tecrübe Puanı
    11
    Merhaba arkadaşlar,

Bu bir oyun hatasıdır.Sizinle hiçbir ilgisi yoktur.Hata Rusya'daki ana sunucunun arızalanmasından kaynaklanmaktadır.Örneğin biz girebiliyoruz.Biraz sabrederseniz düzelir.

İYİ GÜNLER...
    Konu DeAtH hİgH tarafından (02-25-2015 Saat 03:47 PM ) değiştirilmiştir.

acemi
    Fraksiyon
    Dok İmparatorluğu
    Tecrübe Puanı
    0
    baglanti sorunu bir tek türkiyede degil almanya var bende ikide bir oyunda kopuyorum en iyisi baska oyun bakmak

acemi
    Fraksiyon
    Dok İmparatorluğu
    Tecrübe Puanı
    0
    ne allak ya ekran karti servede sorun adam gibi birsey yaptiklari yok sevk birakmadilar adamda millet servden düsüyor sonrada kacmis gözüküyor tabiki digerleri oyunu kazanmis oluyor sans kalmiyor 4-5 veya3-5 oyun mu oynailir

Fraksiyon
    Dok İmparatorluğu
    Tecrübe Puanı
    11
    Alıntı Ice Flame Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne allak ya ekran karti servede sorun adam gibi birsey yaptiklari yok sevk birakmadilar adamda millet servden düsüyor sonrada kacmis gözüküyor tabiki digerleri oyunu kazanmis oluyor sans kalmiyor 4-5 veya3-5 oyun mu oynailir
    Güncelleme ile kaçmak yasak hem interneti kesildiğinden değil buna yüzlerce kez şahit oldum.Adam internetini kapatıyor,kablosunu çıkarıyor,pilini çıkarıyor,fişini çekiyor v.s v.s İyi oldu bu,bu oyunu oynayanların sadece 50/1'inin gerçekten interneti kesiliyor.Bilerek yapıyorlar genelde.Dikkat ettiysen küfür ettikten sonra internetleri kesilir hep.

Ayrıca güncelleme iyi oldu ama herkesde sorunlar oluştu ve ilgilenen yok.Asıl sorun bu.

acemi
    Fraksiyon
    Dok İmparatorluğu
    Tecrübe Puanı
    0
    bide ceza verridiniz bari oyuna nasıl yapcagım söyyleyeydiniz

Nival Team
    Fraksiyon
    Adornia Krallığı
    Tecrübe Puanı
    25
    Savaşta tam ekran yapıp ayarlardan grafik özelliklerini düşürmeniz gerekmektedir.

acemi
    Fraksiyon
    Dok İmparatorluğu
    Tecrübe Puanı
    0
    DxDiag.txt fps sorunu bende de var oyun çok fazla donuyor

acemi
    Fraksiyon
    Dok İmparatorluğu
    Tecrübe Puanı
    0
    son birkaç gündür aşırı şekilde oyunda sürekli devam eden lag var bu sorunu başka yaşayan varmı. ttnet kullanıyorum. sadece oyunda sorun yaşıyorum arada sırada sunucu ile kopma oluyor. ama lag sorunu aşırı şekilde oyun oynayamıyorum :S günün her saatinde olmaktadır gece yarısı gündüz akşam.

Nival Team
    Fraksiyon
    Adornia Krallığı
    Tecrübe Puanı
    25
    Destek sistemine logları ve bilgisayarınızın özelliklerini (başlat çalıştır kısmına dxdiag yazarak alabilirsiniz) ticket atınız.

acemi RQK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fraksiyon
    Dok İmparatorluğu
    Tecrübe Puanı
    10
    Lagdan oyun oynanmıyor. Muhteşemsiniz
    Çağdaş T.
    Karanlıktaysan gölgen bile yalnız bırakır seni.

acemi
    Tecrübe Puanı
    0
    İlginç bir yazı.